پاورپوینت ورد پی دی اف|تحقیق مقاله پروژه |آسیب دیدگی های متداول در ورزش
آسیب دیدگی های متداول در ورزش
آسیب دیدگی های متداول در ورزش

آسیب دیدگی های متداول در ورزش

آسیب دیدگی های متداول در ورزشدر هـر ورزشـی باید انتظار آسیب ها، جراحت ها...

آسیب دیدگی های متداول در ورزش

آسیب دیدگی های متداول در ورزش

در هـر ورزشـی باید انتظار آسیب ها، جراحت ها و خطرات احتمالی آن را داشـتـه بـــاشید، به خصوص در ورزش های گـروهی. هـر ورزشـی کـه طـبـق آمــار در هر 1000 ساعت بیـش از 5 آسـیـب داشته باشد، جزء ورزش های پرخطر با درصـد آسیـب بـالا به شـمار مـی رود. راگــبی و لاکروس با 30 صـدمه در 1000 ساعت بالاترین حد هستند، درحالیکه بسکتبال و اسکواش هم با آمار 14 صدمه در 1000 ساعت بازی های پرخطری بـحـساب می آیند. تعجب آور اسـت که بــدانید، دو، و ایروبیک هم با 11 صدمه، زیاد از قافله ورزش
های پرخطر عقب نیستند.


آسیب های ورزشی انواع مختلف دارند، اما قسمت های ویژه ای از بدن هستند که بیش از سایر اعضاء در خطر صدمه خوردن هستند. در این مقاله متداول ترین صدمات و جراحت های ورزشی را به شما معرفی می کنیم و راه های جلوگیری و درمان آنها را نیز بیان می کنیم.

نکته:RICEمخفف استراحت، یخ گذاشتن، فشار و بالا نگاه داشتن می باشد که یکی از درمان های متداول برای آسیبهای ورزشی است.

  1. ورم تاندون آشیل
    وقتی از تاندون پشت زنو—تاندون آشیل—زیاد استفاده شود، باعث درد و ورم در آن ناحیه خواهد شد. اگر درمان نشود، صدمه سخت تر شده تا حدی که دویدن را به کلی دشوار و غیرممکن می کند. این آسیب بیشتر در دونده ها و ورزشکارانی که با دویدن یا پریدن سروکار دارند اتفاق می افتد.

پیشگیری و درمان:  دادن تمرین های کششی و قدرتی به عضلات و ماهیچه های ساق پا می تواند از بروز این آسیب جلوگیری کند. RICE و درمان های ضد-تورمی و تقویت ماهیچه های ساق پا بهترین درمان های ممکن برای این عارضه هستند. تا برطرف نشدن کامل عارضه، ورزش را شروع نکنید چون باعث تشدید وضعیت خواهد شد.

  1. ضربه ی مغزی
    این صدمه با خوردن ضربه به سر ایجاد می شود. علائم آن شامل سرگیجه، اختلالات بینایی، سردرد، ضعف حافظه، از دست دادن تعادل، سختی تمرکز، و حالت تهوع میباشد. این صدمه ضرورتاً همراه با بیهوشی نمی باشد. در ورزش های برخوردی مثل فوتبال، بوکس و هاکی این عارضه بیشتر اتفاق می افتد. البته در ورزش هایی مثل اسکی و ژیمناستیک هم زیاد رخ می دهد. با اینکه اکثر افراد پس از چند هفته به حالت عادی برمی گردند، اما ضربه ی مغزی در خیلی افراد به آسیب های جدی می انجامد.

پیشگیری و درمان: 

3 صفحه فایل Word قابل ویرایشقیمت: 1,800 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

دانلود تحقیق همه چیز در مورد قناری


دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل دوی سرعت و اسپک والیبال


دانلود پاورپوینت مطالعه دورگ گیری بین گونه ای در پنبه بابهره گیری از تکنیک نجات جنین


دانلود تحقیق قیر


دانلود تحقیق ذخایر نفتی جهان و حقایق آن


دانلود تحقیق تاریخچه شرکت نفت


دانلود تحقیق پلایشگاه نفت


دانلود -تحقیق-آسم ، آسم ورزشی و اثر ورزش در بهبود و درمان آسم


دانلود تحقیق آسم در ورزش


تحقیق اسكي


دانلود پاورپوینت بررسي انواع روشهاي خنك كاري پره هاي توربين گازي


دانلود پروژه كاربرد سي تي اسكن ها در علم پزشكي و سيرتكاملي آنهاکلمات کلیدی :باعث تشدید وضعیت چون باعث تشدید کامل عارضه ورزش تشدید وضعیت خواهد شامل سرگیجه اختلالات اختلالات بینایی سردرد سرگیجه اختلالات بینایی ورزش های درمان های های متداول 1000 ساعت درمان nbsp های ورزشی های پرخطر این عارضه های ساق ماهیچه های درمان متداول ورزشی تاندون عارضه دویدن آسیب دیدگی های متداول در ورزشباعث تشدید وضعیت چون باعث تشدید کامل عارضه ورزش تشدید وضعیت خواهد شامل سرگیجه اختلالات اختلالات بینایی سردرد سرگیجه اختلالات بینایی ورزش های درمان های های متداول 1000 ساعت درمان nbsp های ورزشی های پرخطر این عارضه های ساق ماهیچه های درمان متداول ورزشی تاندون عارضه دویدن